POLSKA
to piękny i ciekawy kraj


Bogactwo krajobrazu i zmienność pór roku zachęcają do odkrywania uroków naszego kraju.
Tu nie można się nudzić. Od gór na południu do morza na północy jest co zwiedzać i podziwiać.

Zacznijmy od gór, gdzie możemy wybrać się na wycieczkę łagodnym szlakiem w Bieszczadach i w Gorcach. Bardziej strome wzniesienia znajdziemy w Beskidach, Pieninach czy Sudetach. A jak chcemy posmakować prawdziwej wyprawy to możemy zdobywać Tatrzańskie szczyty.
Ale południe Polski to nie tylko góry ale też liczne uzdrowiska, gdzie odpoczniemy i podreperujemy nasze zdrowie.

Środek Polski to głównie wyżyny i niziny. Ale i tu nie jest nudno. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska ze swoimi pięknymi trasami wśród skałek, Góry Świętokrzyskie z prastarym borem i gołoborzem, Góry Stołowe z ciekawymi formami skalnymi oraz Wyżyna Lubelska z niesamowitym Roztoczem.

Idąc dalej na północ pojawiać się będą  jeziora i lasy bogate w grzyby i borówki.
Polska ma liczne i piękne Pojezierza: Lubuskie, Wielkopolskie, Chełmińskie, Krajeńskie, Dobrzyńskie, Iławskie, Kaszubskie czy Bytowskie a w końcu jedno z najpiękniejszych Pojezierze Mazurskie.
A wszędzie ryby, grzyby i piękne lasy.

Północ to głównie wybrzeże ale i ono jest urozmaicone.
Od Pobrzeża Szczecińskiego, przez Koszalińskie po Gdańskie.
Znajdziemy tu nie tylko cudowny odpoczynek na miękkim piasku, wsłuchując się w szum fal Bałtyku ale też jeziora Jamno, Gardno, Łebsko oraz Zatokę Szczecińską, Gdańską i depresję na Żuławach Wiślanych. Mamy też cudowne wydmy.
Sama plaża nad bałtykiem jest różnorodna od miękkiego piasku po wybrzeże usiane kamyczkami, od zejść płaskich po wysokie klify.

Ale to nie wszystko. Polska ma  przecież wiele Parków Narodowych i Krajobrazowych a w każdym z nich tak wielka różnorodność flory i fauny.
Do tego dochodzą liczne zabytki od pałaców, zamków, ruin po wspaniałe kościoły, bazyliki i całe miasta warte zobaczenia.

A na koniec coś o formach wypoczynku w Polsce:
spacery, nordic walking,  pływanie, łowienie ryb, myśliwstwo, fotografia, lecznictwo uzdrowiskowe, zdobywanie szczytów, wspinanie się na skałki, zwiedzanie, jazda na rowerze albo na nartach oraz wiele innych możliwości.

Tak więc zapraszamy na wycieczkę i wypoczynek w Polsce, kraju różnorodnym, pięknym i ciekawym.

Możecie do nas pisać w sprawie informacji turystycznej. Chętnie pomożemy, podpowiemy i udzielimy porady gdzie jechać, co zobaczyć.

Turystyka w Polsce jest naszą życiową pasją.

  Na stronie fotografie można zobaczyć parę zdjęć z naszych podróży po Polsce.


Oczywiście tekst jak i zdjęcia chronione są prawem autorskim.